Yazar:

Meme Estetiği


Meme estetiği, göğüs yapısı ile ilgili estetik ameliyatları içerir. Göğüs estetiği ameliyatları arasında, meme küçültme, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme, jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) sayılabilir.

Aşırı büyüme oluşan meme nediyle, sırt ve boyunda ağrılar, fıtık, omuz ağrısı, sütyen askılarının sebep olduğu omuzda çöküklük, kronik göğüs ağrısı, bel ağrısı ortaya çıkabilir. Bu şikayetler büyük çoğunlukla ve kısa sürede meme küçültme ameliyat ile düzelebilir.

Her kadın estetik olarak güzel görünümlü göğüsler ister. Doğum sonrası ya da kilo alıp verme sonrasında göğüslerde sarkma görülebilir. Bu durumu düzeltmek için göğüs dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) yapılır. Göğüs dikleştirme ameliyatında meme dokusu çıkarılmadan sadece deri fazlalığı çıkarılarak göğüsler toparlanır. Sarkma ne kadar fazla ise o kadar fazla deri çıkarılacak, dolayısıyle orantılı olarak daha uzun izler kalacaktır. Ancak tüm izler sütyen içinde kalacak ve zamanla solarak azalacaktır.

Göğüslerin tek ya da iki taraflı olarak doğuştan gelişememesi ya da doğum sonrasında içinin boşalarak küçülmesi durumunu düzeltmek için ise, göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Göğüs büyütme günümüzde en sağlıklı olarak silikon meme protezleri ile yapılmaktadır. Silikon göğüs protezi ile yapılan göğüs büyütme estetik ameliyatı sonuçları en yüz güldürücü ameliyatlarımızdandır. Çünkü hemen sonuç alınmaktadır.

Göğüs Büyütme
Meme Küçültme

Ana Sayfa

Google+
Dr. asuman sevin
Estetik Plastik Cerrahi
Prof. Dr. Asuman Sevin
Tel: 0532 464 3327


--->> Estetik Sorunuz varsa gönderiniz!

Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.